Časopis Fleet uspořádá Volkswagen CNG Tour

Pro Vás a Vaše vozidla

ekologicky-usporneEkonomicky a ekologicky výhodné alternativní pohony jsou předmětem zájmu stále většího počtu českých firem. Jednu z velmi účinných variant je pohon na stlačený zemní plyn – CNG. Časopis FLEET firemní automobily spolu se svými partnery, společnostmi Import Volkswagen Group, RWE Plynoprojekt, LeasePlan a D&Comm, zorganizuje 11. května prezentační akci zaměřenou na využití CNG jako paliva v osobní dopravě, zejména s akcentem na potřeby a provozní úspory firemních autoparků. Během akce se na 30 manažerů spjatých s pořizováním a správou fleetů seznámí se současným stavem rozvoje distribuční sítě CNG a na zhruba osmdesátikilometrové trase v okolí Brna si vyzkouší vozy značky Volkswagen s pohonem na toto ekologické a úsporné palivo.

logo

 

Volkswagen patří k předním značkám věnujícím se vývoji a produkci automobilů na stlačený zemní plyn a při konstrukci svých vozů dokáže plně využít výborných vlastností tohoto perspektivního paliva. Ve svém portfoliu osobních a užitkových vozů v současné době Volkswagen nabízí celkem pět modelů na CNG: Passat TSI EcoFuel, Passat Variant TSI EcoFuel, Touran TSI EcoFuel, Caddy EcoFuel a Caddy Maxi EcoFuel. O výjimečném postavení mezi výrobci vozů na stlačený zemní plyn svědčí i fakt, že modely Volkswagen Passat TSI EcoFuel a Passat Variant TSI EcoFuel kombinují jako první na světě u motoru na zemní plyn přímé vstřikování s přeplňováním. Kromě tolik oceňované hospodárnosti a nízké úrovně emisí modelů EcoFuel přináší technicky unikátní motor TSI s dvoustupňovým přeplňováním a výkonem 150 koní také pravé potěšení z dynamické jízdy. Díky bivalentnímu provozu na CNG a benzin je zároveň zaručena bezproblémová mobilita s dojezdem až 940 km na jedno naplnění nádrží a mimořádně nízké provozní náklady.

Také účast společnosti RWE Plynoprojekt na akci Volkswagen CNG Tour není náhodná. RWE Plynoprojekt zajišťuje projektování a inženýring veškerých plynárenských zařízení a provádí investorskou činnost plynárenských staveb, tedy i plnicích stanic CNG a dalších zařízení. Dále v plynárenské skupině RWE zajišťuje prodej produktů, tj. stlačeného zemního plynu (CNG) pro pohon automobilů, a nově také elektřiny, tepla a bioplynu.

Partnerem ojedinělé akce Volkswagen CNG Tour je dále společnost LeasePlan, přední poskytovatel operativního leasingu na českém trhu. Jako provozovatel více než 20 000 osobních a užitkových vozidel v České republice podporuje v rámci své iniciativy GreenPlan využívání vozů šetrných k životnímu prostředí.

Dalším partnerem je společnost D&Comm, která působí v České republice a na Slovensku od roku 1994 v oblasti telematiky a logistických řešení. Na akci představí v provozních podmínkách revoluční novinku určenou pro management mobilních částí firem na českém trhu, TomTom WORK, a profesionální plánovací software z oboru logistiky s názvem map&guide. Oba tyto nástroje využívají jejich nejprestižnější světoví uživatelé i díky funkcionalitám, které zohledňují mimo jiné i on-line karbonovou stopu, environmentální zóny a další. Obě řešení uživatelům slouží kromě ekonomického rozhodování také například při tendrech a retencích u VIP klientů.

Mezinárodní asociace ANGV předpokládá, že díky rostoucímu zájmu o ekologická a alternativní paliva se v příštích deseti letech objeví na silnicích dalších 50 milionů vozů poháněných CNG a do roku 2020 by mohl podíl automobilů poháněných zemním plynem činit 9 %. „Žádné jiné alternativní palivo se nemůže pyšnit takovou všestranností jako zemní plyn,“ říká Brett Jarman, výkonný ředitel Mezinárodní asociace CNG vozidel. V Česku zatím rozvoj CNG v dopravě zaostává za možnostmi, které tato technologie nabízí, nicméně v příštích letech se dá očekávat zvýšený zájem fleetových a individuálních zákazníků o vozidla spalující toto palivo. V případě České republiky se v roce 2020 předpokládá provoz asi 350 000 CNG vozidel.

Volkswagen CNG Tour předchází akci Den s Fleetem – jaro, tradičnímu setkání manažerů českých firem pro správu a řízení vozových parků, která se koná v Brně v hotelu Santon 12. května 2010.

 

Rychlý kontakt

Tel.: +420 233 373 855

E-mail:  info@tomtomfleet.cz

Kontaktujte mě

 

Elektronická kniha jízd

gps-do-auta-zdarma
  

Jízdní příkazy a zakázky

Jízdní příkazy a zakázky
  

Pro dopravce

TRuckCarpet549px
  

Pro logistiku

TruckWarehouse