DHL Express zajišťuje přepravy s TomTom fleet management

Pro logistiku

DHLvanairSpolečnost DHL Express začlenila do svého systému TomTom WORKsmart™ fleet management solution jako další krok zvyšující kvalitu poskytovaných služeb. Toto řešení přináší nejenom zefektivnění procesů v rámci společnosti DHL Express, ale také kvalitativní sjednocení na straně smluvních dopravců.

 

 

Veškerý proces pozemní přepravy tisíců zásilek denně je v rámci Evropy monitorován systémem FleetFence s dispečinkem v Bruselu, který zajišťuje kontrolu nad jejich včasným doručením. Jedním z hlavních úkolů systému je monitorování tras a časů jednotlivých vozidel a zároveň nese odpovědnost za redukci případných zpoždění těchto pozemních spojů.

Pro dosažení maximální efektivity tohoto systému bylo nutné vybavit pozemní dopravce na lokální úrovni vhodným řešením umožňující kooperaci se systémem FleetFence. Modulární řešení společnosti TomTom nabídlo veškeré náročné požadavky, které společnost DHL Express měla.

"Jsme rádi, že tak významná společnost, jako je DLH Express, se rozhodla právě pro naše řešení. Implementace systémů nebyla nijak složitá, náš systém TomTom WORKsmart™ fleet management solution je totiž velmi modulární a funkčně prakticky neomezený,“ uvedl Andreas Klemautzki, Sales Director ve společnosti DACH+EE.

DHL Express CZ si začleněním terminálů TomTom WORKsmart™ do svého systému zajistila jednotnou a kvalitní platformu pro všechny pozemní spoje mezi svými překladišti v rámci České republiky a to vše ve velmi krátkém čase. O kompletní implementaci řešení se postarala společnost D&COMM (partner TomTom Business Solutions), která se specializuje na správu vozových parků a fleet management již od roku 1994 a jedná se o přední společnost na tomto trhu v České a Slovenské republice.

"Společnost DHL Express se zaměřuje na neustálé zkvalitňování svých služeb. Využitím terminálů TomTom jsme nyní schopni nabídnout svým zákazníkům přesnější informace o aktuální poloze zásilek během jejich přepravy,“ uvedl Štěpán Melich, Network Planning Manager ze společnosti DHL Express Czech Republic a dodává:“ Zároveň jsme hledali i řešení, které by bylo možné nasadit v řádu týdnů, ale nezatížilo by příliš naše smluvní dopravce a to jak finančně, tak například složitým ovládáním.“

Pro smluvní dopravce není počáteční investice do terminálů TomTom nijak vysoká a další náklady představuje pouze nízký měsíční paušál za rozhraní TomTom WEBFLEET. Systém navíc umožňuje sledovat a kontrolovat spotřebu, organizovat pracovní čas a přes WEBFLEET nabízí i online dohled nad vozidlem.

Zařízení lze rovněž jednoduše přemístit z vozidla na vozidlo (v případě poruchy, výměny vozidla apod.) a smluvní dopravce ho může použít rovněž i na další typy přeprav mimo DHL síť. Má totiž k dispozici špičkovou navigaci TomTom, kterou lze rozšířit o navigaci pro nákladní vozidla.

Pro všechny zúčastněné strany je přechod na terminály TomTom Business Solutions ukázkovým příkladem "win-win“ řešení.

Zdroj: http://logistika.ihned.cz/c1-54571720-dhl-express-koordinuje-prepravy-s-tomtom-fleet-managementem

Rychlý kontakt

Tel.: +420 233 373 855

E-mail:  info@tomtomfleet.cz

Kontaktujte mě

 

mapy-a-myto